Aseptik Borulu Isı Değiştiriciler

FDA normlarına göre üretim yapan ilaç firmalarında kullanılan ısı değiştiriciler en yüksek kalitede, özel yüzey pürüzlülüklerinde ve tamamen sertifikalı olarak üretilmektedir. Bu ihtiyacı karşılamak için NEUMO ASME BPE 1997 standartlarına uygun borulu ilaç eşanjörlerinin üretimini yapmaktadır.

Çalışma Prensipleri
NEUMO ısı değiştiricileri ısıtıcı sıvının ürüne karışmasını engellemek amacı ile borulu ısıtıcının iki tarafında da çift boru plakası kullanmaktadır. Isı değişimlerinden kaynaklı gerilmeden oluşan çatlamaları engellemek amacı ile ısı değiştirici alanının dış gövdesi paslanmaz çelik bir kompansatör ile emniyet alınmıştır.
Bu sayede sistem uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.
NEUMO ısı ihtiyaçlarınıza ve sistem kapasitenize göre farklı boyutlarda ve bağlantılarda ısı değiştiricileri üretebilmektedir.

Malzeme
Aseptik ısı değiştiricileri tamamen Paslanmaz Çelikten yapılmış olup ürünle temas eden tüm noktalar AISI 316L ( 1.4435 veya 1.4401 ) malzemeden imal edilmiştir. Geçiş boruları dikişsiz borulardan üretilir ve sistem gereksinimlerine göre 0.25 um yada 0.4 um ( elektropolisajlı ) iç yüzey pürüzlülüğü sağlanabilir.
NEUMO ihtiyaçlarınıza göre farklı malzemelerden ( AISI 904L, Dublex, Hastalloy C v.b. ) gibi ısı değiştiriciler üretebilir.